Meer mensen verhuizen naar Helmond dan vertrekken

04 aug , 16:41Helmond
260305 12954 Start bouw 41 woningen
Start bouw 41 nieuwe woningen op het oude tennispark in Rijpelberg op 5 maart 2026
Eindhoven is zowel de belangrijkste herkomstgemeente als de populairste bestemming voor vertrekkende Helmonders.
Helmond hield in 2025 per saldo 170 inwoners over aan verhuizingen binnen Nederland. In totaal verhuisden 3.889 mensen vanuit een andere gemeente naar Helmond. Tegelijkertijd vertrokken 3.719 Helmonders naar een andere Nederlandse gemeente.

Eindhoven voert beide lijsten aan

De meeste nieuwe inwoners kwamen uit Eindhoven. Het ging om 1.047 mensen. Daarna volgden Geldrop-Mierlo met 266 nieuwe inwoners en Laarbeek met 156.
Eindhoven was ook de populairste bestemming voor mensen die Helmond verlieten. In 2025 verhuisden 700 Helmonders naar de buurgemeente. Gemert-Bakel volgde met 299 vertrekkers en Geldrop-Mierlo met 252.
Volgens vergelijkingssite Slimster past het positieve verhuissaldo in een landelijke ontwikkeling. Regio’s buiten de grote steden zouden onder meer aantrekkelijk zijn door de relatief betaalbare woningen. Van de 342 Nederlandse gemeenten hadden er volgens de analyse 55 een negatief verhuissaldo.
De cijfers hebben alleen betrekking op verhuizingen tussen Nederlandse gemeenten. Immigratie, emigratie, geboorten en sterfte zijn niet in het saldo meegenomen.
loading

Loading