Eindhoven heeft er een, maar waar is de vaste photobooth van Helmond?

30 aug , 14:00Helmond
pexels olliecraig1 27381456
©Pexels
HELMOND – Met vrienden voor de camera, een paar seconden wachten en vervolgens met een vers afgedrukte fotostrip naar buiten. In Eindhoven kan dat sinds kort op Strijp-S. In Helmond duiken photobooths regelmatig op tijdens evenementen, maar wie er op een willekeurige zaterdagmiddag eentje wil gebruiken, moet vooralsnog goed zoeken. Een permanent openbaar fun-fotohokje lijkt de stad momenteel niet te hebben.
Photobooths zijn bezig aan een opvallende comeback. Niet om keurige foto's voor een paspoort te maken, maar juist voor het tegenovergestelde: gekke gezichten, poses met vrienden en foto's die meteen uit de printer rollen.
Eindhoven heeft inmiddels verschillende plekken waar dat kan. Sinds kort staat ook in het Veemgebouw op Strijp-S een nieuwe cabine.
In Helmond ligt dat anders.
Een rondgang langs verschillende grote publiekslocaties in de stad levert geen vergelijkbare, permanent beschikbare photobooth op. In het centrum is er geen aanwijzing dat in de Elzas Passage een dergelijke cabine staat. Ook bij het station en grote vrijetijdslocaties komt geen openbaar fotohokje naar voren waar bezoekers zonder evenement of reservering terechtkunnen.

Vroeger kon het bij de gemeente

Opvallend genoeg kende Helmond vroeger juist wél een permanent fotohokje.
In de toenmalige Stadswinkel stond meer dan tien jaar geleden een pasfotocabine. De voorziening was zo vanzelfsprekend dat bezoekers bij een gemeentelijk klanttevredenheidsonderzoek zelfs werd gevraagd wat zij ervan vonden.
Met de komst van het nieuwe Huis voor de Stad is die situatie veranderd. Bij het aanvragen van een paspoort of identiteitskaart moeten inwoners tegenwoordig vooraf elders een geschikte pasfoto laten maken. In het gemeentegebouw zelf kan dat niet.
Daarmee is ook die openbare fotocabine uit beeld verdwenen.

Op Koningsdag staat er ineens wel eentje

Aan photobooths heeft Helmond ondertussen geen hekel gekregen. Integendeel.
Tijdens grote evenementen verschijnen ze regelmatig in het straatbeeld. Op Koningsdag stond dit jaar bijvoorbeeld urenlang een gratis fotohokje in de Kasteeltuin. Ook bezoekers van het Ibiza Festival in het Burgemeester Geukerspark konden voor de camera plaatsnemen.
De afgelopen jaren waren vergelijkbare fotohokjes daarnaast te vinden tijdens de zomerkermis en kinderactiviteiten in het centrum. Bij sommige evenementen werden de gemaakte foto's direct geprint en mochten bezoekers ze gratis meenemen.
Ook bij activiteiten voor jongeren duikt het fenomeen op.

Zelfs verhuur vanuit Helmond

Het bijzondere is dat de apparatuur bovendien gewoon vanuit Helmond wordt verhuurd. In de stad zijn ondernemers actief die complete photobooths leveren voor verjaardagen, bruiloften en bedrijfsfeesten.
Technisch zou een permanent exemplaar in een Helmondse horecazaak, bioscoop, winkelcentrum of uitgaansgelegenheid dus bepaald geen vreemde verschijning zijn.
Het concept is eenvoudig: betalen, voor de camera gaan staan en enkele minuten later een fysieke herinnering meenemen. Moderne apparaten voegen daar vaak QR-codes, digitale foto's, filmpjes en verschillende fotofilters aan toe.

Juist de papieren foto is weer leuk

Dat fotohokjes opnieuw populair worden, lijkt op het eerste gezicht tegenstrijdig. Vrijwel iedereen heeft tegenwoordig een smartphone waarmee in enkele seconden tientallen foto's kunnen worden gemaakt.
Maar juist de fysieke foto maakt het verschil. Een fotostrip verdwijnt niet tussen duizenden andere beelden op een telefoon, maar belandt in een portemonnee, op een koelkast of aan een prikbord.
Daarmee is het oude fotohokje veranderd van een praktische pasfotomachine in een vorm van entertainment.
Helmond kent die nieuwe photobooth al volop. Alleen staat hij er meestal maar voor één middag of één feest.
Een vaste versie ontbreekt vooralsnog.
loading

Loading