Het centrum van Helmond raakt eind november een bijzondere winkel kwijt. Tiendas Diferentes, gespecialiseerd in fairtradeproducten, duurzame cadeaus en handgemaakte artikelen, stopt na bijna negen jaar aan de Markt. Eigenaresse Jeanette Hendriks heeft besloten het huurcontract niet te verlengen. De laatste weken staan in het teken van een grote opheffingsuitverkoop.
Aan de Markt 45a, in het karakteristieke straatje richting de kubuswoningen van architect Piet Blom, is Tiendas Diferentes al sinds eind 2017 gevestigd. De winkel onderscheidt zich van het reguliere winkelaanbod door de nadruk op eerlijke handel, milieuvriendelijke materialen en producten van kleinschalige ondernemers. Op dinsdag 1 december 2026 valt definitief het doek voor de fysieke winkel.
Persoonlijke omstandigheden spelen belangrijke rol
Het besluit om te stoppen is niet onverwacht genomen. Hendriks maakte eerder dit jaar al bekend dat zij haar winkelactiviteiten wilde beëindigen. Persoonlijke omstandigheden, gezondheidsproblemen en de werkzaamheden in het Helmondse centrum hebben bij die beslissing meegespeeld. Omdat het huurcontract per december verlengd moest worden, ontstond een natuurlijk moment om een einde te maken aan de winkel.
De onderneming begon in 2016 met de verkoop van duurzame artikelen via evenementen en verkoopruimtes bij andere ondernemers. Een jaar later volgde de opening van een eigen winkel in het centrum van Helmond.
Bijzondere producten van lokale makers
In de afgelopen jaren groeide Tiendas Diferentes uit tot een verkooppunt voor uiteenlopende duurzame producten. Het assortiment bestaat onder meer uit tassen, sieraden, wenskaarten, speelgoed, verzorgingsproducten en woonaccessoires.
Ook regionale ondernemers kregen er ruimte. Zo werkte de winkel samen met LaserLab uit Helmond, dat producten van hout en gerecyclede materialen maakt, en Happy H'Art, bekend van kaarten op papier van landbouwafval. Daarnaast waren er handgemaakte artikelen en producten met een eerlijke herkomst verkrijgbaar.
De betrokkenheid bij duurzaamheid bleef niet beperkt tot de winkel. Vanuit Tiendas Diferentes ontstond ook de FairTrade & Global Goals Markt, waarvan de eerste editie in oktober 2018 op de Markt in Helmond plaatsvond. Het evenement bracht maatschappelijke organisaties, kleine ondernemers en duurzame initiatieven samen. Inmiddels is ook de organisatie van deze markt beëindigd.
Opheffingsuitverkoop in volle gang
Voor bezoekers die nog een aankoop willen doen, zijn de komende weken de laatste gelegenheid. Tijdens de opheffingsuitverkoop gelden kortingen op het assortiment. Ook een deel van de winkelinrichting, waaronder kasten, tafels en andere meubels, wordt verkocht.
Daarmee biedt de sluiting nog een laatste kans om bijzondere cadeaus en artikelen aan te schaffen, juist in de aanloop naar de feestdagen.
Of de onderneming in een andere vorm verdergaat, bijvoorbeeld via markten of online verkoop, is nog niet definitief duidelijk. Eerder werd die mogelijkheid wel overwogen. Vaststaat dat de winkel aan de Markt na november niet meer terugkeert.
Extra opening tijdens Bluesroute
Tiendas Diferentes is normaal gesproken van woensdag tot en met vrijdag geopend van 10.00 tot 16.30 uur en op zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur.
Op zondag 25 oktober, tijdens de Bluesroute in Helmond, opent de winkel extra van 12.00 tot 17.00 uur. Ook op zondag 29 en maandag 30 november staan volgens de aangekondigde sluitingsplanning nog verkoopdagen gepland.
Met het vertrek van Tiendas Diferentes verdwijnt een winkel die jarenlang een eigen invulling gaf aan duurzaam en lokaal winkelen in de Helmondse binnenstad.